Edvardas Špilevskis gimė 1935 m. gegužės 29 d. Minske, Baltarusijos SSR. Tėvas buvo buhalteris, mama – fizikos ir matematikos mokytoja; turėjo 3 brolius ir seserį; 1947 m. baigė pradinę Vilniaus 8-ąją pradinę mokyklą; 1953 m. – Vilniaus 1-ąją vidurinę mokyklą.
1953-1958 m. studijavo matematiką Vilniaus universiteto Fizikos ir matematikos fakultete; baigė jį su pagyrimu.
Po studijų universitete 1958-1959 m. dirbo matematikos mokytoju Vilniaus 5-oje vidurinėje mokykloje.
1959-1960 m. Sąjunginiame neakivaizdiniame energetikos institute Maskvoje (dabar: Maskvos technologijų universitetas) E. Špilevskis studijavo „Matematinių ir skaičiavimo, sprendimų priėmimo prietaisų ir įrenginių“ kursą inžinieriams; jį baigė taip pat su pagyrimu.
1959-1964 m. dirbo vyr. techniku, inžinieriumi ir vedančiuoju inžinieriumi Vilniaus skaičiavimo mašinų gamyklos Specialiajame konstravimo biure.
1963-1967 m. studijavo MA Fizikos ir matematikos instituto (FMI) aspirantūroje Techninės kibernetikos specialybėje, vadovas: t.m.k. Laimutis Telksnys. Nuo 1967 m. dirbo FMI Programavimo ir uždavinių sprendimo sektoriuje (vėliau – Atpažinimo procesų sektoriuje) jaunesniuoju moksliniu bendradarbiu (vėliau – vyresniuoju moksliniu bendradarbiu). 1968 m. Rusijos MA Automatikos ir telemechanikos institute Maskvoje apgynė mokslų kandidato disertaciją; 1984 m. jam suteikta technikos mokslų daktaro (vėliau: habilituoto mokslų daktaro) laipsnis. Dirbdamas FMI (nuo 1977 m. – Matematikos ir kibernetikos institute, nuo 1990 m. Matematikos ir informatikos institute) vadovavo aspirantams ir stažuotojams, paruošė technikos mokslų kandidatą; buvo Dinaminio atpažinimo procesų seminaro vadovas.
E. Špilevskis buvo vienas iš tarptautinio moksleivių matematikos konkurso „Kengūra“ iniciatorių ir organizacinio komiteto pirmininkas.
Lietuvoje šis konkursas, profesoriaus E. Špilevskio pastangomis, pirmą kartą buvo organizuotas 1994 metais, tada šiame konkurse dalyvavo 384 mokiniai iš 5-ių Vilniaus mokyklų.
Be darbo Matematikos ir informatikos institute, E. Špilevskis buvo Žinijos draugijos narys, dirbo matematikos dėstytoju Kauno Technologijų universitete (1997 m. jam suteiktas profesoriaus vardas), dėstė Balstogės universitete Lenkijoje.
Bendradarbiai Edvardą atsimena kaip pavyzdingą, sąžiningą, tvarkingą ir ramų žmogų, labai gerą savo srities profesionalą. Amžiną Jam atilsį...